POPIS TRASY 

 

Popis trasy Lysohorský SkyRace 2019 -  31km + 2100m

 

To bude fičák, tak jdeme na to.


 

    Z areálu Ski Malenovice se na úvod dáte po medvidkove stezce až přiběhnete na křížení s lesní zpevněnou cestou, kde odbočíte vlevo.
Cesta vás už povede po 500 m na žlutou turistickou značku vedoucí na rozcestí Lukšinec, kde se napojíte na červenou turistickou značku vedoucí na vrchol Lysé hory.

 

    Z vrcholu sbíháte krátce po příjezdové cestě mezi turistickými chatami na JV sjezdovku, ale hned po prvních 80 m, kdy narazíte na silnici, se po ní vydáte doprava. Po silnici běžíte do první zatáčky, kde silnici opustíte a vydáte se mírně doprava na žlutou značku. Čeká vás technický seběh nejdříve úzkým chodníkem, který se po pár kilometrech rozšiřuje. Mírně svažujícím traverzem se dostanete do prudší části, kde  prosím dodržujte značku, i když uvidíte i kratší stopu. Doběhnete do sedla pod Čuplem a dále se držíte po žluté značce v mírném stoupání. Po zhruba 1,5 km žlutá značka odskakuje doleva do lesa. Je to trochu schované, tak ať to nepřeběhnete. Po prudším seběhu narazíte na traverz po vrstevnici, který vás dovede na širší pěšinu, kde opouštíte žlutou značku a vydáváte se ostře doprava svažujícím se chodníkem. Po téměř dvou kilometrech doběhnete na asfaltovou silnici, po které se vydáte směrem dolů. Na větší silnici se dáte doprava a o kousek dál za mostkem znovu doprava na modrou značku. Silnice vás vede mezi chatami do údolí Mazák. Držte se stále modré značky až na rozcestí Butořanka. Tady se napojíte na červenou značku směřující doprava nahoru. Je to taková Lysohorská D1, po které proudí mnoho lidí z Ostravice na LH. Vás tam taky dovede stále červeně značená cesta, jejíž část za rozcestím Lukšinec jste běželi hned v úvodu závodu.

 

    Jste po druhé na Lysé hoře a máte před sebou už jen seběh do cíle. Seběh je okořeněný krátkým stoupáním na Kykulku, ale popořadě. Z LH se vydáte na severní sjezdovku po tom neoblíbeném chodníku, ale na rozcestí pod Malchorem se vydáte doleva na modrou značku. Pod mohylou Ivančena opouštíte modrou značku a vystoupáte po červené na Kykulku. Z vrcholu Kykulky seběhnete po zelené značce na rozcestí Tanečnice. Zde se zelená značka stáčí prudce doleva k rozcestí Hradová. Zde se zelená značka opět prudce stáčí tentokrát doprava. Po půl kilometru se zelená značka stáčí doleva. Jakmile přeběhnete koryto potoka, bude dále zelená značka směřovat k hotelu Bezruč. Vy ale dál pokrčujete lesní cestou z kopce, až na první křižovatce odbočíte doleva. Tato cesta vás dovede k asfaltové silnici, kterou jen protnete a za mostkem mírně do kopce doběhnete ke Korýtku po zelené značce. U Korýtka (je tam dobrá pitná voda) se dáte vlevo a po sto metrech vpravo na kamenitou cestu, která vás dovede až nad sjezdovku. Teď už vás čeká jen “grande finále” v podobě prudkého seběhu sjezdovkou do cíle.

 

Mapa trasy: 

  • Šedý Instagram Icon
  • Grey Facebook Icon
  • Šedá místa Icon Google